Nº 2 / Febrer 2.013 – Els nostres amics d’arreu del món.


 

Missatges rebuts per Nadal i Cap d’Any
dels nostres amics d’arreu del món.

ADIFOLK, Barcelona.
Agrupació Sardanista, Les Roquetes, Barcelona.
Agrupació Sardanista, Palau-Solità i Plegamans.
Agustí Sànchez, Girona.
Aire Nou de Bao, Catalunya Nord.
Amics de l’Arxiu de la Memòria Popular, La Roca del Vallès.
Àngel Cortadellas, Reus.
Anna Dotor, Comunitats Catalanes a l’Exterior, Barcelona.
Anna Vidal, Marsella.
Antoni Fàbrega, Salon de Provença.
Artur Mas, President de la Generalitat de Catalunya.
Associació Arxiu de La Memòria Popular, La Roca del Vallès.
Associació Cultural de Vallgorguina.
Association Famille, Solidarité, Culture, Marsella.
Atelier «La Ruche», Gardanne (F).

CARTULARI, Barcelona.
Casa Catalana, Saragossa.
Casal Català de Brussel·les,
Casal Català de Polònia.
Casal dels Paîsos Catalans de La Plata, Argentina.
Casal dels Paîsos Catalans de Toronto, Canadà.
Catalans Par Tout, Sisteron (F).
Centre Català de Lausanna (Suissa).
Centre International de Poesie, Marsella.
Centro Gallego, Marsella.
Cercle Català de Madrid.
Consejero de Trabajo, Embajada de España, París.
Cónsul de l’Estat espanyol, Marsella.
Cristina Campoy, Marsella.

Daniel Gimeno, Comunitats Catalanes a l’Exterior, Barcelona.
Denise Vidon, Londres..FIEC, Barcelona.
Diccionari del País d’Oc, Montpeller.
Didac Pérez, Éguilles (F).

Editions Fédérop,(F),
Elisabeth Clauzier, Centre CIO, Marsella.
Els Laietans, Barcelona.
Enric Farreny i l’Amical d’Antics guerrillers republicans espanyols, Tolosa de Llenguadoc.
Esbart Montgrí Dansa, Figueres.
Escola Universitària de Turisme, Barcelona.
Escolo dei Felibre de la Mar, Marsella.

Família Beas/Zamarreño, Premià de Dalt.
Família Carrasco, Vallirana.
Família Coll/Calabuig,Torroella de Montgrí.
Família Ferrer/Pumarola, Girona.
Família Fondevila/Bastelica, Saint Zacharie (F).
Família Roche/Boix, Marsella.
Família Vilalta/Torres, Torregrossa.
Fernande Rainiri, Marsella.
Fondation pour la Mémoire de la Déportation, Marsella.
Francesca Colonel, Marsella.
Frederic Marsal, La Garde (F).
Fundació Catalanista i Demòcrata, Barcelona.

Georges Massieye, Salon de Provença.
Georges Peladan, Nimes (F).
Geroni Coll, Ceret, Catalunya Nord.
Gildas Girodeau, Cotlliure, (Catalunya Nord).
Gilles Comte, Redortiers (F).

Horizonte del Sur, Marsella.

Info-Catalònia, Sao Paulo, Brasil.
Institut Occitan Biaire (F).
IPECC, Barcelona.
Isabel Escobar, Marsella.

Jacques Galvan, Tolosa de Llenguadoc.
Jaume Corbera, Palma.
Jaume Roure, Regidor, Perpinyà.
Jaume Torrents, Barcelona.
Jean-Pierre i Miréia Audibert, Valensolle(F).
Jo i Galdric Ruffat, Aubagne (F).
Joan i Monserrat Gorgas, Sant Vicenç de Castellet.
Joan Molet, Barcelona.
Joan Saura, President ICV Barcelona.
Joan-Claudi Prujà, Lillebonne (F).
Joanco Aguar, Sueca (País Valencià).
Jordi Panyella, Barcelona.
José González, Mimet (F).
Joselyne Camps, Sant Feliu d’Amont, (Catalunya Nord).
Josep Capell Oliveras, Torregrossa.

Llibre VIU, Mataró.
Llibreria l’Atinoir, Marsella:
Lluís Pardell, Courthézon,(F)
Lucien Molino, Alcalde de Septèmes les Vallons (F).

Mado et Jean-Claude Founau, Marsella.
MAIF, Marsella.
Maison de l’Europe, Aix en Provença.
Marc Sabatés, Signes (F).
Maria Àngels Espuny, Barcelona.
Maria Bachs, Le Canet (F).
Maria Ricard, Marsella.
Maria-Àngels Duteil, Greasque (F).
Marie Jeanne Verny, CREO Lengadoc, Montpeller.
Marie-Arlette Carlotti, Ministra del Govern de François Hollande, París.
Marie-Christine Guillaume, Marsella.
Marie-Thérèse Crepet, Marsella.
Marta Giné, Universitat de Lleida.
Maryse Olivé, Delegada del Govern de Catalunya a França.
Memorial Democràtic de Catalunya.
Mercè Tarradellas, La Bréole (F).
Michel Vauzelle, Président de la Regió Provença.
Miquela Juan, des de París.
Monserrat Cloquell, Pallejà.
Monserrat Puig, Terrassa.
Montserrat Aymamí, Casal Català de Grenoble(F).
Museu Franc Daurel, Barcelona.

Narcis Falguera, Prada, Catalunya Nord.
Nicole Chaillan, Marsella.

Odile Delmas i Joan Dionis, Marsella.
Orfeó Català de Mèxic.

Paco Ruiz Acebedo, Memorial Democràtc del Baix Llobregat.
Paquita Colonel, Marsella,
Patrick Mennucci, Diputat i Alcalde del 1er. Sector, Marsella.
Patronat Fundació Folch i Torres, Palau-Solità i Plegamans.
Pere Baladron, Essen (A).
Pere Grau, Les Matelles (F).
Phryné Pigenet, París.
Pierre Paul Haubrac, Baixas, Catalunya Nord.
Pierrette Xaus, Marsella.

Ramon Codina, Grans (F).
René Lippi, Aix en Provença.
Renée Visconti, Cabriès/Calas, (F).
Robert Bouthié, Marsella.
Rutes Culturals, Barcelona.

Salama Ben, París.
Salvador Milà, diputat al Parlament de Catalunya.
Secorus Populaire Français, Marsella.
Secretaria d‘Afers Exteriors, Barcelona.
Séréna Zouaghi, Regidora Municipal, Marsella.
Serge Ferreri, Marsella.
Sergi Ginebrera, Munich.
Simone i Colette Guirao, Simiane/Collongue (F).
Suzanne i Jaume Bosch, Avignon.

Teresa i Sergi Mikikian, Marsella.

Vicenç Orris i tota la colla, Figueres.
Vinyet Panyella, Sitges.

Xavier Moreno, Lodève (F).

Obra de Josep Picó i Martí

Aquesta entrada ha esta publicada en Noticiari 2013. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *